Alışveriş Sitelerinde Telefonlar Neden Ucuz?

İnternetten telefon satın almak şüphesiz günümüz teknolojisinin kolaylıklarından biridir. Peki Alışveriş Sitelerinde Telefonlar Neden Ucuz?

İnternet üzerinden güvenli aramalar alabilmek ve satın aldığımız ürünlerin gerekli özelliklere sahip olmasını sağlamak için bazı konulara dikkat etmemiz gerekiyor.

Fiyat Farkları Neden Oluyor?

Teknolojinin ve e-ticaretin gelişmesiyle birlikte tüketici insanların alışveriş alışkanlıkları hızla değişiklik gösterebiliyor. Alışveriş yavaş yavaş e-ticaret platformlarına kayarken, tüketici tercihlerini etkileyen yeni faktörler ortaya çıktı. Tüketiciler bütçelerini göz önünde bulundurarak özellikle daha ucuz yerlerden ürün almak istemektedir. Bu yüzden en çok ucuz olan online alışverişi seviyor. Yani belli bir mağazada belli bir ünlü markanın erkek pantolonu 750 liraya mal olsa da aynı ürün markanın kendi web sitesinde 328 liradan satın alınabilir. Üstelik indirim kuponu ve hediye çeki ile alışverişinizde çok büyük tasarruf yapabilirsiniz.

Müşterilerimizin güvenini kaybediyoruz. Mağazalar ürünleri toptan alması sebebiyle %50 indirim ile satabiliyor. Mağazada satılan her ebatta ürün satıldı, sadece en küçük ve en büyük boy ürünler satılmadı. Yani en çok satan üründe indirim yok, almaya çalışsanız bile bedeninizi bulamıyorsunuz.

İnternetten Telefon Almak Güvenli Midir?

Bu soruyu doğru cevaplamak için İnternet kavramının tanımlanması gerekir. İnternet evrensel bir kavram olacak. Bu karışıklığın ana nedenlerinden biri, İnternet kavramının sürekli olarak yaygınlaşmasıdır.

Aşamalı Anlatım

Satılan ürünler kaynak türüne göre değişir. X numaralı telefon doğrudan X şirketinden gelir. X Şirketi bu giriş için vergi öder. Ürün tekillikle çalışır. (Genellikle daha pahalıdır) Numune 1.000 TL Benzer şekilde X telefonu Y şirketi tarafından satın alınır ve Y şirketinde kalarak vergileri öder. Gelir birliği veya çoğulluğu şirket tarafından satın alınan ürünlere bağlıdır. Nispeten ucuz örnek 900 TL
Aynı şekilde x telefonu Y firması ile anlaşarak Z firma parametreleri altında ürettiği ürünleri satar. Vergi Y firmasına, garanti X firmasına aittir. Z firması benzer satış örneği yaptığı için daha ucuza beyan edebilir 800 TL

Benzer şekilde x telefon, Z firmasında dağıtılan ve F firmasında piyasaya arz edilen bir üründür. Vergisi y firmasına, sabit vergi Y firmasıyla ortaklaşa y firması tarafından ödenmektedir. Y firmasının belirlediği yolu ve firmayı geçtiği için üretim fiyatından çok daha yüksek bir fiyat da sunmaz. Onu Y Şirketi için üretti ve bundan kâr etti. Fiyat en düşük 500 TL olabilir.

Üçüncüsü, telefon X, talebi karşılamak veya promosyon için X şirketi tarafından üretilir ve satış için y şirketinin kanallarını kullanır. Fiyatın en düşük olduğu tek nokta budur. Sözleşmeli firma fiyatı 4 Türk lirası gibi ilginç bir rakama indirebilir, fiyatı 300 lirada tutabilir. Bu, sözleşmeli şirketin X telefon aracılığıyla gerçekleştirmeyi ve hedeflerine ulaşmayı umduğu operasyonlara bağlıdır.

Daha Çok İnsana Ulaşması

Sadece mağazanın bulunduğu yerde değil tüm dünyada satış yapılabildiğinden müşteri sayısı kitleyi genişletir ve kar marjı artar. Kâr marjları arttıkça tek bir yerde depolanacak ürünler yeni mağazalar açmadan daha geniş bir topluluğa ulaştırılacaktır.

En iyi Cep Telefonu Fırsatları

Alışveriş Sitelerinde Telefonlar Neden Ucuz sorusunun cevabını bulduğumuza göre, şimdi en uygun cep telefonu modelleri ve cep telefonu fiyatlarına göz atabiliriz.

GittiGidiyor Cep Telefonu İndirimleri
Trendyol Cep Telefonu İndirimleri
N11 Cep Telefonu İndirimleri
ÇiçekSepeti Cep Telefonu İndirimleri
Morhipo Cep Telefonu İndirimleri

Cevapla