Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlem Kursu – Udemy indirim kuponu

Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlem Kursu – Udemy indirim kuponu sayesinde Bilal Semih Özdemir isimli eğitmenin kursundan %100 indirin alarak ücretsiz sahip olabilirsiniz. Ücretsiz Udemy indirim kuponunu almak için butona tıklayabilirsiniz.

EMDR, “Eye Movement Desensitization and Reprocessing” kelimelerinin baş harfleri ile isimlendirilmiş olan bir terapi yöntemidir. Türkçe, “Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden işleme” olarak isimlendirilir.
EMDR terapisi, yaşadığımız ama etkisinden kurtulamadığımız, bizi rahatsız eden olay, ve anıları, bunların etkilerini elimin ederek rahatlamamızı sağlayan bir terapi yöntemidir.

EMDR bir psikoterapi çeşidi olması sebebiyle, zihnimizdeki anılarımıza ait bilgileri yeniden işlememizi sağlar. Bu kursta, rahatsızlığın nedeninden, olumsuz ve kötü olarak referanslarımıza geçmiş hatırlarımızı bir bilgi işleme modeli aracılığı ile nasıl bir yöntemle eleyeceğimizi öğrenmekteyiz.

İnanışlarımız ve davranışlarımızın uyumluluğu ya da uyumsuzluğunun psikolojimizi ve yaşantımızı nasıl etkilediğini öğrenerek bu tekniği uygulamayı bu kursta öğreneceksiniz.

Cevapla